Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Czym zajmuje się podolog?


Podologia
Podologia

 

 

PODOLOGIA jest dziedziną związaną z medycyną zajmującą się specjalistyczną pielęgnacją stóp.

 

PODOLOG dzięki posiadanej wiedzy z zakresu anatomii, dermatologii, diabetologii, flebologii, ortopedii, mikrobiologii i umiejętności jej wykorzystania w praktyce uzyskuje kwalifikacje do rozpoznawania wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp. Dzięki tym kwalifikacjom podolog profesjonalnie pielęgnuje zarówno stopy zdrowe, jak i z zaburzeniami.


STOPY służą nam od dnia narodzin przez całe życie. Ich głównym zadaniem jest lokomocja człowieka. Dzięki stopom możemy płynnie się przemieszczać, dają nam przyczepność do podłoża, pozwalają pokonywać przeszkody i utrzymują cały ciężar naszego ciała. Są bardzo złożone anatomicznie. Jedna stopa zbudowana jest z 26 kości, 20 mięśni, 33 stawów i aż 107 więzadeł. Ta swoista budowa zdrowej stopy gwarantuje harmonijny ruch i pełnienie najważniejszej funkcji lokomocyjno-podpórczej. Jednak wielu z nas źle traktuje swoje stopy. Uważamy, że czego nie widać o to nie trzeba dbać.


„Zmieńmy mentalność – zadbajmy o zdrowie naszych stóp”