Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Higiena


myjka UV
myjka UV

W naszym gabinecie używane są wyłącznie narzędzia sterylne i jednorazowe. Po każdym zabiegu przeprowadzamy dezynfekcję i sterylizację narzędzi.


Dezynfekcja (odkażanie) – jest to postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale.

 

Środki chemiczne stosowane do dezynfekcji wzmacniane są działaniem ultradźwięków w myjce UV.
Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne, ale nie zawsze formy przetrwalnikowe mikroorganizmów. Dlatego kolejnym etapem jest sterylizacja.

autoklaw
autoklaw

Sterylizacja (wyjaławianie) – jest to proces technologiczny polegający na zniszczeniu wszystkich mikroorganizmów, zarówno ich form wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych.

 

Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy – nie zawiera żadnych drobnoustrojów.
Najbardziej powszechną w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, laboratoriach, czy gabinetach kosmetycznych i podologicznych metodą wyjaławiania jest sterylizacja w autoklawie.

szuflada z lampą UV
szuflada z lampą UV

Proces ten odbywa się w temperaturze od 108 st.C do 134 st.C przy ciśnieniu od 1,1 do 2,1 Bara. Nasycona para wodna powoduje gwałtowną hydrolizę i koagulację enzymów struktur komórkowych, niszcząc wszystkie mikroorganizmy.


Po sterylizacji narzędzia są przechowywane w szufladzie z lampą UV.